Učenici kreativci putovali u svemir!
Autor: Sanja Kljajić, 17. 10. 2018.

Učenici petih razreda osnovne škole na nastavi likovne kulture istraživali su putovanje u svemir odnosno pogled na Planetu Zemlju iz letjelice. Drugu godinu za redom obilježavamo Svjetski  tjedan svemira u trajanju od 4. do 10. listopada. Ovaj projekt organizira najveća svjetska organizacija povezana sa svemirom World Space Week Asocijacija (WSWA) pokrenuta od strane Ujedinjenih naroda i Vijeća za miroljubivo korištenje svemira (COPUOS) te Ureda za izvanzemaljske poslove (UN OOSA). Ovim projektom je naša škola zabilježena u svjetsku bazu organizacija, udruga i škola koje su dale svoj doprinos istraživanju svemira.

Uz vodstvo nastavnice Josipe Čeliković učenici su koristili Google Earth program kako bi se inspirirali za slikanje vlastitih pejzaža viđenih iz zraka. Uživali su u istraživanju drugačijeg pogleda na našu planetu. U tehnici tempere na papiru prikazali su maštovite tlocrte obojene raznim bojama. Predstavljamo najuspješnije učeničke radove.