preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Vjekoslav Klaić" Garčin

Login

 

Kalendar
« Studeni 2021 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Tražilica
Anketa
Upisuješ li svoje podatke u neku od
tražilica da vidiš koji su podaci o tebi dostupni na internetu?



 

 

 

Popis lektire u školskoj godini 2013./2014.

 

 

 

(popis sastavljen u skladu s raspoloživim naslovima i brojem primjeraka u školskoj knjižnici)

 

 

1. razred

(izabrati 4 djela, obavezno prvo)

 

 Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

 Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima

 Grigor Vitez: A zašto ne bi

 Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

 Jens Sigsgard: Pale sam na svijetu

 Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica  ili Slikopriče

 Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari  ili Plesna haljina žutog maslačka

 Stanislav Femenić: Idi pa vidi

 

2. razred

(obavezno prvo)

 

Hans Christian  Andersen: Bajke (izbor)

Ela Peroci: Djeco, laku noć

Nada Iveljić: Božićna bajka

Alexander A.

: Medo Winnie zvani Pooh (izbor)

Ratko Zvrko: Grga Čvarak

Karel Čapek: Poštarska bajka

Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

Charles Perrault: Bajke

LIPANJ: Dubravko Horvatić: Stanari u slonu ili Božidar Prosenjak: Miš

Za one koji žele više:

1. Carlo Collodi: Pinocchio

2. Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka

3. Željka Horvat – Vukelja: Reumatični kišobran

5. Nada Zidar – Bogadi:  Sretni cvrčak

6. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama

 

3. razred

(obavezno I B.-M. i M. Lovrak)

 

Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

Ivana Brlić - Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

Vladimir Nazor: Bijeli jelen

Mato Lovrak: Vlak u snijegu

Hugh Lofting: Pripovijest o dr. Dolittleu

Basne (Ezop, La Fontaine – izbor)

Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.

Dubravko Horvatić: Grički top

Za one koji žele više:

 

1. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

2. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina

3. Božidar Prosenjak: Sijač sreće

4. Dragutin Horkić: Čađave zgode

5. Nada Iveljić: Šestinski kišobran

6. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

7. James M. Barrie: Petar Pan

 

 

4. razred

(obavezna prva dva)

Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

Ivana Brlić - Mažuranić: Priče iz davnine (Regoč i Šuma Striborova)

: Gustav Krklec: Nevidljiva Iva

Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa

Anto Gardaš: Duh u močvari

Felix Salten: Bambi

SVIBANJ: Eric Kestner: Emil i detektivi

 

Za one koji žele više:

1.Lewis Caroll: Alica u zemlji čudesa

2. Gustav Krklec: Telegrafske basne

3. Hrvoje Hitrec: Eko Eko

4. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli

5. Johanna Spyri:  Heidi

6. Zlata Kolarić – Kišur: Moja zlatna dolina

7. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

 

5. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:

 

Aleksandar Sergejevič Puškin: Bajka o ribaru i ribici

Pavao Pavličić: Trojica u Trnju

Milivoj Matošec:Strah u Ulici lipa

Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

Ivan Kušan: Koko u Parizu

Mark Twain: Doživljaji Huckleberryja Finna

Grigor Vitez: Pjesme

Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

Šaljive narodne priče

 

NEOBAVEZNA LEKTIRA:

 

1. Basne (izbor)

2. Tito Bilopavlović: Paunaš

3. Selma Lagerlof: Legende o Kristu

2. Zlatko Krilić: Zabranjena vrata ili Čudnovata istina

3. Miro Gavran: Zaljubljen do ušiju

4. Jules Verne: Put u središte zemlje ili 20 000 milja pod morem

4. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi

5. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade

6. Ivan Cankar: Istina i ljubav

7. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)

 

6. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:

 

Oscar Wilde: Sretni kraljević (drugi naziv: Sretni princ)

Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik (drugi naziv: Moj tata spava s anđelima)

August Šenoa: Povjestice

Jonathan Swift: Gulliverova putovanja

Mark Twain: Kraljević i prosjak

Vladimir Nazor: Veli Jože

Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (sve priče osim Šume Striborove i Regoča koji se čitaju u 4. razredu)

SVIBANJ: Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

 

 

 

NEOBAVEZNA LEKTIRA:

 

1. Joža Horvat: Waitapu

2. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

3. Danijel Dragojević: Bajka o vratima

4. Alfonse Daudet: Pisma iz mog mlina

5. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

6. Vlatko Šarić: Rogan

 

 

7. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:

 

Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

Božidar Prosenjak: Divlji konj

Daniel Defoe: Robinson Crusoe

Vladimir Nazor: Voda

Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

Hrvoje Hitrec: Smogovci

Dobriša Cesarić: Pjesme

Branka Primorac: Maturalac

 

NEOBAVEZNA LEKTIRA:

 

1. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine

2. Charles Dickens: Oliver Twist

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke

4. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život letećeg Martina ili Martin protiv CIA-e i KGB-a

5. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke

6. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice

7. Damir Miloš: Bijeli klaun

 

 

8. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:

 

Slavko Kolar: Breza

Antoine de Saint-Exupéry (Antoan de Sent-Egziperi): Mali kraljević

Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

Ernest Hemingway: Starac i more

Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

William Shakespeare: Romeo i Julija

August Šenoa: Prosjak Luka

 

NEOBAVEZNA LEKTIRA:

 

1. Đuro Sudeta: Mor

2. August Šenoa: Branka

3. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

4. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje

5. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

6. Pero Budak: Mećava

7. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi

8. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke

(izabrati 4 djela, obavezno prvo)

 

preskoči na navigaciju