LIDRANO
Autor: Sanja Kljajić, 23. 2. 2018.

"Zaljubljeni ili ne, Valentinovo za sve" krilatica je koja je 14. veljače okupila sve sudionike na županijskoj smotri LiDraNo 2018 i ove godine pa tako i nas. Osnovna škola Antuna Mihanovića ugostila je 117 učenika i učenica u pratnji 47 mentora iz 21 osnovne i 7 srednjih škola Brodsko-posavske županije. Natjecatelji su imali priliku svima prisutnima pokazati svoja umijeća u literarnom, novinarskom i dramsko-scenskom stvaralaštvu. Izvrsni iskusni domaćini učinili su da se svi pozvani na županijski susret u školi osjećaju ugodno te je sve okupljene na početku uz prigodni program pozdravila ravnateljica OŠ Antuna Mihanovića S.V. i zamjenik slavonskobrodskog gradonačelnika H.A. Županijsku smotru LiDraNo 2018 otvorila je v.d. pročelnice A.V.

Naša se škola natjecala u dvije kategorije - novinarskoj i dramsko-scenskoj. Među brojnim pristiglim samostalnim novinarskim radovima prosudbena komisija odlučila je na 27. državni susret LiDraNo u Primošten proslijediti reportažu "Jednaki u različitostima - rad s djecom s posebnim potrebama" M.M. i A.L. mentorice A.T.B.

Županijskom prosudbenom povjerenstvu predstavili smo se i dramsko-scenskom igrom "Inspiracija" u kojoj su sudjelovali P..N., J.V., M.O., T.D, M.P., M.V., M.Š., M.-A.P., A.L., M.M. i P.P. Državni izbornik R.B. nam je, kao i ostalim sudionicima, tijekom okrugloga stola dao niz poticajnih primjedbi za još bolji rad. Nažalost, nismo proslijeđeni na državnu smotru, ali osjećaj koji vas obuzme tijekom toga natjecanja neprocjenjiv je i nezamjenjiv za bilo kakvu nagradu.