« Listopad 2021 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
27 | 28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Popis lektire u školskoj godini 2023./2024.
(popis sastavljen u skladu s raspoloživim naslovima i brojem primjeraka u školskoj knjižnici)
1. razred
1. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
2. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
3. Branko Ćopić: Ježeva kućica
4. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
5. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)
6. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica, Slikopriče i Leteći glasovir
7. Ewa Janikovsky: Baš se veselim i Da sam odrastao
8. Svjetlana Junaković: Dome, slatki dome
9. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
10. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka
11. Grigor Vitez: A zašto ne bi
12. Sanja Zubović: Kako se gleda abeceda
2. razred
1. Hans Christian Andersen: Bajke
2. Ivica Bednjanec: Durica
3. Carlo Collodi: Pinokio
4. Karel Čapek: Poštarska bajka
5. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
6. Nada Iveljić: Nebeske barke, Božićna bajka
7. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
8. Charles Perrault: Bajke
9. Ela Peroci: Djeco, laku noć
10. Božidar Prosenjak: Miš
11. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
12. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
3. razred
1. James M. Barrie: Petar Pan
2. Basne (izbor)
3. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
4. Dragutin Horkić: Čađave zgode
5. Dubravko Horvatić: Grički top
6. Hrvatske narodne bajke
7. Nada Iveljić: Šestinski kišobran, Čuvarice novih krovova
8. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru
9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
10. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
11. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
12. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
13. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
14. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P.
15. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
16. Gianni Rodari: Putovanje Plave Strijele, Čipolino
4. razred
1. Zvonimir Balog: Ja magarac, Nevidljiva Iva
2. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč, Šuma Striborova
3. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi
4. Anto Gardaš: Duh u močvari, Ljubičasti planet, Izum profesora Leopolda, Bakreni Petar
5. Maja Gluščević: Bijeg u košari
6. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
7. Erich Kastner: Emil i detektivi, Leteći razred, Blizanke
8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli
9. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
10. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa, Razmo u skitnji
11. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
12. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
13. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh
14. Felix Salten: Bambi
15. Johanna Spyri: Heidi
16. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
17. Anton Van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića
5. razred
1. Basne (izbor)
2. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
3. Tito Bilopavlović: Paunaš
4. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade
5. Anto Gardaš: Miron u škripcu
6. Miro Gavran: Kako je tata osvojio mamu
7. Zlatko Krilić: Zabranjena vrata
8. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom vrhu, Koko i duhovi, Zagonetni dječak, Koko u Parizu, Lažeš, Melita
9. Selma Lagerlof: Legende o Kristu
10. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa, Tiki traži neznanca
11. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
12. Pavao Pavličić: Trojica u Trnju
13. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
14. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje
15. A. S. Puškin: Bajka o ribaru i ribici
16. Šaljive narodne priče
17. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera, Doživljaji Huckleberryja Finna
18. Jules Verne: Put oko svijeta za 80 dana, 20000 milja pod morem
19. Grigor Vitez: Pjesme
20. Jeff Kinney: Gregov dnevnik
6. razred
1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine
2. Alphonse Daudet: Pisma iz mog mlina
3. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
4. Želimir Hercigonja: Tajni Leksikon
5. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
6. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme, Zapisi odraslog limača
7. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
8. Vladimir Nazor: Veli Jože
9. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
10. Henryk Sienkewicz: Kroz pustinju i prašumu
11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
12. Jonathan Swift: Gulliverova putovanja
13. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
14. August Šenoa: Povjestice
15. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
16. Mark Twain: Kraljević i prosjak
17. Oscar Wilde: Sretni kraljević
7. razred
1. Dobriša Cesarić: Pjesme
2. Daniel Defoe: Robinson Crusoe
3. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
4. Hrvoje Hitrec: Smogovci
5. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život letećeg Martina
6. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se
7. Jadranka Klepac: Miris knjige
8. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
9. Damir Miloš: Bijeli klaun
10. Vladimir Nazor: Voda
11. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
12. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
13. Branka Primorac: Maturalac
14. Božidar Prosenjak: Divlji konj
15. Dinko Šimunović: Duga
16. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea
8. razred
1. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
2. Maja Brajko-Livaković: Kad pobijedi ljubav
3. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
4. Dnevnik Ane Frank
5. Ernest Hemingway: Starac i more
6. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka
7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
8. Slavko Kolar: Breza
9. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
10. Eugen Kumičić: Sirota, Začuđeni svatovi
11. Nada Mihelčić, Bilješke jedne gimnazijalke
12. Antoine de Saint-Exupery: Mali princ
13. William Shakespeare: Romeo i Julija
14. Đuro Sudeta: Mor
15. August Šenoa: Prosjak Luka, Branka
16. Silvija Šesto: Debela
17. Dinko Šimunović: Alkar
18. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale