« Prosinac 2021 »

Učenici naše škole sudjelovali u Erasmusovom projektu
Autor: Sanja Topuzović, 8. 7. 2021.

Učenici naše škole sudjelovali u Erasmusovom projektu

Priča moga kraja

Projekt Priča moga kraja  projekt je u kojemu su učenici tijekom nastavne godine 2020./2021. uz pomoć svojih učitelja istraživali priče zavičaja, mjesta ili kraja u kojem žive, analizirali i interpretirali iste te se stvaralački i kreativno izražavali na temelju priča.

To je istraživački projekt u kojemu je sudjelovalo pet učenika 6.a razreda (Andrej Bosančić, Nikola Bukvić, Petra Bukvić, Stela Marković i Tara Vidaković) te jedna učenica 5.c razreda (Anđela Klaić) naše škole s mentoricama Anemarijom Jurišić i Mirelom Tomljanović. Učenici su prikupili puno priča iz svoga kraja, kao i onih koje su izravno vezane uz selo u kojemu žive. Istraživali su i družili se sa starijim mještanima, pozorno slušali i bilježili njihove priče,a kasnije su iste oslikavali te izrezivali od kolaža kako bi što vjernije prikazali atmosferu i sve detalje o kojima su slušali. Tako smo u sklopu projekta objavili priče: Šokački svatovi  i  Priča o bundevi i svinji. Slavonski je kraj bio poznat i po različitim vjerovanjima, a dosta ih se veže uz vile jer su ljudi sve neobjašnjive i čudne stvari koje su se događale povezivali s njihovim moćima. Objavili smo i neka vjerovanja vezana baš uz ta mistična bića,a upravo su vile bile inspiracija i za logo.

Budući da su priče vrlo zanimljive i mirišu prošlošću našega kraja koju ne želimo da se zaboravi, nadamo se da ćemo uspjeti u nakani objavljivanja istih u dječjem zborniku te našem školskom listu Glas nas iduće nastavne godine.