« Studeni 2021 »

eTwinning projekt
Autor: Sanja Topuzović, 2. 3. 2021.

eTwinning projekt PRIČA MOGA KRAJA

Naša je škola ove školske godine partner u eTwinning projektu „Priča moga kraja“ u kojem sudjeluju učenici 6. razreda i njihovi mentori. Voditeljica projekta je nastavnica Sanja Vidović (OŠ „Vladimir Nazor“, Đakovo), a projektu se na eTwinning platformi pridružilo već nekoliko partnerskih škola iz Republike Hrvatske.

Projekt Priča moga kraja je projekt u kojemu će učenici uz pomoć svojih učitelja istraživati priče zavičaja, mjesta ili kraja u kojem žive tijekom školske godine 2020./2021., priču analizirati i interpretirati te se stvaralački i kreativno izraziti na temelju priče. To je istraživački projekt u koji su uključeni učenici šestog razreda koji će istražujući priče na svoj način prikazati rezultate istraživanja na Twinspace portalu kroz stvaralačko pisanje, ilustraciju, animaciju, scenografiju, bojanku, slikopriču. Povezat će se u virtualnom prostoru s učenicima iz osnovnih škola Hrvatske i upoznati nove priče svoje domovine.

CILJEVI PROJEKTA:

- istraživanje zavičajne književnosti,

- razvijanje komunikacijskih i stvaralačkih kompetencija i vještina,

- suradnja s učenicima s teškoćama

- razvijati i njegovati ljubavi prema kulturnoj i povijesnoj baštini

- potaknuti na upoznavanje, čuvanje, štovanje i razvijanje vlastitog nacionalnog i kulturnog identiteta na djelima hrvatskih književnika na književnom jeziku

- potaknuti na stvaralačko izražavanje i poduzetnost

- usmjeravati na njegovanje samopouzdanja u vlastiti kreativan likovno izražajni i oblikovani rad

- omogućiti učenicima izražavanje vlastitih ideja, misli, spoznaje i doživljaja na temelju pročitane priče ili bajke,

- usmjeravati na snošljivost i tolerantnost te im ukazivati potrebu za suradnjom i međusobnim pomaganjem

- poticati želju za istraživanjem.