« Studeni 2021 »

RUKSAK PUN KULTURE – EDUKATIVNO GLAZBENI SAT BLUESA
Autor: Sanja Topuzović, 17. 6. 2019.

U četvrtak (13. lipnja 2019.g.) našu školu posjetili su gosti iz Poprock škole, Sisak. Svojim dolaskom počastili su nas ravnatelj Poprock škole Miroslav Dimić te njegovi suradnici Boris Hrepić i Vedran Žanko. Naši dragi gosti održali su edukativno - glazbeni sat bluesa u sklopu programa „Ruksak (pun) kulture - umjetnost i kultura u vrtiću i školi za 2019. godinu“ kojem su prisustvovali učenici 7.a razreda. Navedeni program rezultat je uspješne suradnje Ministarstva znanosti i obrazovanja te Ministarstva kulture. Kroz edukativno glazbeni sat navedeni umjetnici su na zanimljiv i originalan način željeli poučiti učenike o korijenima i razvoju bluesa u svijetu, ističući utjecaj bluesa na razvoj različitih glazbenih žanrova. Osim brojnih zanimljivosti koje su naši učenici čuli također su mogli iskušati svoje vještine i na različitim glazbenim instrumentima (gitara, bass gitara, bubnjevi) što je učenicima bilo posebno drago. Osim što su naši učenici obogaćeni jednim zanimljivom iskustvom možda je ovaj susret umjetnika i učenika potaknuo ljubav prema bluesu i općenito glazbi u nekom od naših učenika. Hvala Poprock školi na zanimljivim i edukativnim trenucima!

Ostale slike pogledajte u GALERIJI.